Equipment Suffix

Z VACC-CZ Wiki
Verze z 1. 10. 2016, 14:24, kterou vytvořil Brodhaq (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Equipment suffix je písmeno, které píšeme přes lomítko do kolonky TYP LETADLA při vyplňování letového plánu. Podle equipment suffixu pozná řídící, jaké navigační vybavení máme na palubě a může podle toho určit, po které trati budeme schopni letět a po které ne.

Česky stručně: NIKDY nestačí vyplnit jen typ letadla (A320, B738, B772...), VŽDY je potřeba za lomítko za něj napsat i patřičné vybavení. Platí pro všechny simulátory, všechny addony, všechny pilotní klienty. V reálu by bez toho FPL 100% nebyl akceptován, na VATSIMu se vám jej poslat podaří, ale nevyplněním přiděláváte ATC dost práce.

Všechny civilní IFR dopravní letadla by si měla vybrat jeden z následujících kódů: H, L, E, G, W, Q, S. Jsou i jiné kódy, ale jen tyto by měly být používány pro "velké létání". Co který kód znamená si přečtěte ve článku výše odkazovaném.

Aktuální seznam suffixů pro VATSIM potřeby je zde: https://www.vatsim.net/pilot-resource-centre/general-lessons/choosing-equipment-code

Pokud nevíte co máte za vybavení, napište /W pro NON-RNAV letadlo, nebo /L pro RNAV letadlo. Jedná se o zjednodušení, ale ušetříte nám s tím hodně práce.

Uživatelé PFPX: Pokud podáváte FPL prostřednictvím PFPX (Send to VATSIM), tak POZOR! PFPX defaultně všem letadlům dává kód X, což znamená "bez odpovídače". To je chyba, a nelze to tak v žádném případě nechat. Buď to ve FPL před odesláním na VATSIM ručně přepište na /L, nebo si změňte výchozí nastavení (Aircraft database -> Edit -> Equipment/Configurations -> FAA equip code -> zaškrtnout třeba L)

Při používání Squawkboxu nemusíme Equipment Suffixy vyplňovat, vyplní je za nás Squawkbox poté, co z rozbalovací nabídky vybereme položku odpovídající našemu vybavení. Uživatelé FSInnu musí Equipment Suffixy vyplňovat ručně.

Správně (příklady):

B738/L

B738/Q

B738/W

atd...


Špatně (příklady):

B738

738

B737-800

B738/X

B738/B

atd...